data dodania: 2019-12-23 13:47:09

Instrument dla początkującego muzyka

Na co decyduje się najwięcej początkujących uczniów muzyki? Na grę na gitarze akustycznej. Jest to wciąż niewątpliwie jeden z najczęściej wybieranych instrumentów muzycznych.

 

Niektóre osoby rozpoczynają naukę gry na gitarze ponieważ chcą nauczyć się grać właśnie na tym instrumencie, a niektóre dlatego, że same do końca nie wiedzą jeszcze jaki instrument wybrać. Gitara klasyczna to też jeden z tańszych instrumentów. Początki nauki na gitarze klasycznej oczywiście nie są wcale takie proste. Pierwszym takim nieprzyjemnym skutkiem jest na przykład ból palców. Mimo wszystko nigdy nie warto się poddawać. Systematyczne ćwiczenia gry szybko przyniosą efekty.

 

Decydując się na zakup gitary klasycznej warto jeszcze rozważyć to, jakie struny ma mieć instrument. Mogą to być struny metalowe lub nylonowe. Każde z nich dają bowiem inne brzmienie. Powszechnie uważa się jednak, że dla muzyka początkującego lepszym rozwiązaniem jest gitara klasyczna ze strunami nylonowymi, ponieważ od niej palce bolą zdecydowanie mniej. Równie popularna wśród początkujących muzyków jest gitara elektryczna. Dawniej wychodzono z założenia, że naukę gry na gitarze należy rozpocząć od tej klasycznej. Teraz jednak odchodzi się już od tych przekonań. Uczniowie niejednokrotnie rozpoczynają swoją przygodę z muzyka właśnie od gitary elektrycznej.

Polecamy

Najnowsze artykuły

Jaką szkołę muzyczną wybrać ?
Czy warto posłać dziecko do szkoły muzycznej ?
Zajęcia muzyczne
Nauka muzyki
Szkoły muzyczne
Nauka gry - przymus czy pasja ?
czytaj wiecej

Najnowsze opinie