data dodania: 2019-12-23 13:48:15

Jaki instrument muzyczny wybrać?

Chcesz zacząć swoją przygodę z muzyką, jednak obawiasz się, że wybierzesz na początek zbyt trudny i skomplikowany instrument muzyczny, który zniechęci Cię do dalszej nauki.

Wybierz coś najprostszego na start, co da Ci wiele radości, satysfakcji i z chęcią będziesz zasiadał do każdej gry.

Bez wątpienia na pierwszym miejscu, spośród wszystkich wybieranych instrumentów jest gitara akustyczna. Warto jednak przy wyborze gitary, zastanowić się jaki rodzaj strun wybrać. Na początek polecamy struny nylonowe, przy których nie będziesz musiał martwić się o jej profesjonalne ułożenie gitary. Jeżeli odległość strun metalowych od gryfu będzie zbyt duża, Twoje palce będą bardzo obolałe.

Perkusja jest droższym instrumentem i nie zawsze będziesz mógł na niej ćwiczyć. Sąsiedzi z pewnością nie będą zadowoleni, gdy zaczniesz w nocy próbować swoich sił i zaczniesz naukę. Zastanów się zatem, czy masz miejsce do ćwiczeń. Perkusja jest bardzo dobra dla osób dynamicznych i energicznych, pozwalając na rozładowanie napięcia i wyciszenie się poprzez muzykę.

Skrzypce uznawane są za najtrudniejszy instrument dla początkującego muzyka. Powinieneś mieć wiele cierpliwości i samozaparcia jeśli to właśnie skrzypce mają być Twoim pierwszym instrumentem.

Polecamy

Najnowsze artykuły

Jaką szkołę muzyczną wybrać ?
Czy warto posłać dziecko do szkoły muzycznej ?
Zajęcia muzyczne
Nauka muzyki
Szkoły muzyczne
Nauka gry - przymus czy pasja ?
czytaj wiecej

Najnowsze opinie