data dodania: 2020-02-18 09:38:00

Nauka gry - przymus czy pasja ?

Posyłając dzieci do szkoły muzycznej na dodatkowe lekcje gry na danym instrumencie lub na lekcje śpiewu to często chęć spełnienia swoich marzeń ze swojego dzieciństwa, gdy to nasi rodzice nie chcieli lub nie mieli możliwości, przykładowo finansowej, aby zapisać nas na nasze wymarzone zajęcia.

Bardzo często takim swoim zachowaniem wyrządzamy naszym pociechom ogromną krzywdę zmuszając ich do czegoś, czego tak naprawdę nie chcą robić i robią to tylko dla tego abyśmy byli z nich dumni albo żeby nasze dzieciaki nie czuły się tak, że nas zawiodły. Natomiast nie zawsze jest to przymus rodziców – i całe szczęście. W najmłodszych latach nasze dzieci odkrywają swoje pasje i często jest to muzyka i nauka gry na danym instrumencie, tak więc powinniśmy zachęcać ich do kontynuowania ich pasji aby nigdy w życiu się nie poddali w swoich postanowieniach.

Polecamy

Najnowsze artykuły

Jaką szkołę muzyczną wybrać ?
Czy warto posłać dziecko do szkoły muzycznej ?
Zajęcia muzyczne
Nauka muzyki
Szkoły muzyczne
Nauka gry - przymus czy pasja ?
czytaj wiecej

Najnowsze opinie