data dodania: 2020-01-19 17:24:38

Prywatna szkoła muzyczna

Wybierając szkołę muzyczną już na wstępie, warto zdecydować, czy będzie to szkoła ogólnokształcąca, która łączy przedmioty ogólne z przedmiotami muzycznymi, czy szkoła popołudniowa, która prowadzi wyłącznie zajęcia o charakterze muzycznym — historia muzyki, nauka gry na instrumentach oraz nauka wokalu.

W obydwu przypadkach osoba uczęszczająca do takiej szkoły musi regularnie ćwiczyć, aby poprawić swoje umiejętności lub je perfekcyjnie doszlifować. Edukację muzyczną można ukończyć na jednym z trzech poziomów. Pierwszy stopień ma na celu nauczenie gry na instrumentach, szkoła muzyczna drugiego stopnia to kształcenie zawodowe, natomiast stopień trzeci związany jest z najwyższym kształceniem muzycznym, tj. studia wyższe na akademiach muzycznych lub uniwersytecie.


Szkoły muzyczne można podzielić na państwowe oraz prywatne. Państwowe szkoły muzyczne podlegają pod Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i są bezpłatne, natomiast szkoły prywatne nie mają nic wspólnego z edukacją obowiązkową i są to płatne zajęcia o charakterze pozalekcyjnym, na których można nauczyć się wokalu oraz gry na wybranych instrumentach. Zazwyczaj szkoły prywatne mają takie same uprawnienia, co szkoły państwowe, jednakże nie zawsze, dlatego warto sprawdzić plan nauczania szkoły, a także dysponowane uprawnienia, zanim złożymy do niej podanie.

Nauka w szkole muzycznej prywatnej związana jest z koniecznością opłacania miesięcznego czesnego w wysokości zależnej od popularności oraz uprawnień szkoły — cena również zależy od lokalizacji szkoły muzycznej, a także ilości zajęć odbywających się w tygodniu. Szkoła muzyczna to także koszta związane z wypożyczeniem instrumentu, na którym aktualnie uczy się grać dziecko lub jego kupnem. W przypadku większości instrumentów równie ważnym elementem wyposażenia muzyka jest odpowiedni pokrowiec oraz przedmioty, które pomagają w naprawie lub konserwacji danego instrumentu.

Muzyczne wykształcenie może być użyteczne przez całe życie, nawet jeżeli nasza ścieżka zawodowa nie będzie związana z karierą solową lub z zespołem. Nauka w prywatnych szkołach muzycznych może pozwolić na nieco bardziej indywidualne potraktowanie ucznia oraz naukę gry na instrumentach w małych grupach niezależnie od uprzednio wybranej specjalności, a także poziomu, na którym aktualnie znajduje się uczeń. Co więcej, nauka w prywatnych szkoła muzycznych z wykwalifikowaną kadrą sprawi, że pozyskiwane umiejętności będą sprawiały radość i niezaprzeczalną satysfakcję.

Polecamy

Najnowsze artykuły

Jaką szkołę muzyczną wybrać ?
Czy warto posłać dziecko do szkoły muzycznej ?
Zajęcia muzyczne
Nauka muzyki
Szkoły muzyczne
Nauka gry - przymus czy pasja ?
czytaj wiecej

Najnowsze opinie