Zaloguj się
Login:
Hasło:

Jaki instrument muzyczny wybrać?

Strona główna -> Ciekawostki -> Jaki instrument muzyczny wybrać?

Jaki instrument muzyczny wybrać?

Chcesz zacząć swoją przygodę z muzyką, jednak obawiasz się, że wybierzesz na początek zbyt trudny i skomplikowany instrument muzyczny, który zniechęci Cię do dalszej nauki.

 

Wybierz coś najprostszego na start, co da Ci wiele radości, satysfakcji i z chęcią będziesz zasiadał do każdej gry. 


Bez wątpienia na pierwszym miejscu, spośród wszystkich wybieranych instrumentów jest gitara akustyczna. Warto jednak przy wyborze gitary, zastanowić się jaki rodzaj strun wybrać. Na początek polecamy struny nylonowe, przy których nie będziesz musiał martwić się o jej profesjonalne ułożenie gitary. Jeżeli odległość strun metalowych od gryfu będzie zbyt duża, Twoje palce będą bardzo obolałe.
 
Perkusja jest droższym instrumentem i nie zawsze będziesz mógł na niej ćwiczyć. Sąsiedzi z pewnością nie będą zadowoleni, gdy zaczniesz w nocy próbować swoich sił i zaczniesz naukę. Zastanów się zatem, czy masz miejsce do ćwiczeń. Perkusja jest bardzo dobra dla osób dynamicznych i energicznych, pozwalając na rozładowanie napięcia i wyciszenie się poprzez muzykę. 

Skrzypce uznawane są za najtrudniejszy instrument dla początkującego  muzyka. Powinieneś mieć wiele cierpliwości i samozaparcia jeśli to właśnie skrzypce mają być Twoim pierwszym instrumentem. 

Inne wpisy

Wiele osób marzy o tym, aby rozpocząć naukę gry na jakimś instrumencie. Niejednokrotnie jednak nie wiedzą, na jaki się zdecydować. Jeżeli nie masz sprecyzowanych upodobań to zacznij po prostu od czegoś prostego. / wiecej
Czy wiesz jak przebiega szkolnictwo muzyczne? Jak długa droga nauki Cię czeka, gdy chcesz zostać profesjonalnym muzykiem? / wiecej
Mając talent do śpiewu możemy go wykorzystać na przykład będąc częścią chóru. / wiecej
Amatorski zespół muzyczny to najlepsze wyjście dla każdego zapalonego muzyka. / wiecej