Zaloguj się
Login:
Hasło:

Kształcenie muzyczne

Strona główna -> Ciekawostki -> Kształcenie muzyczne

Kształcenie muzyczne

Aby od początkującego muzyk, stać się profesjonalnym muzykiem, musisz ukończyć trzy typy szkół. Należą do nich: szkoły muzyczne I stopnia, II stopnia oraz akademie muzyczne, trwające 5 lat. 

 
Najważniejszym etapem jest szkoła I stopni. To tam wybierzesz instrument muzyczny, który będzie dla Ciebie najważniejszy oraz nauczysz się podstawowej teorii z zakresu muzyki. Szkoły te trwają 6 lub 4 lata. Najwięcej szkół muzycznych w Polsce jest właśnie I stopnia.
 
Aby rozpocząć kształcenie muzyczne na poziomie średnim musisz być pomiędzy 10 a 21 rokiem życia oraz zdać pozytywnie egzaminy. Szkoła ta pozwala Ci na wybór określonej specjalizacji. Możesz zostać instrumentalistą, wokalistą, lutnikiem czy też nauczycielem rytmiki. 
 
Inna alternatywą jest wybór szkoły policealnej, która będzie uczyć Cię do określonego zawodu lub wybrać kształcenie chóralne, które trwa 9 lat. 

Inne wpisy

Wiele osób marzy o tym, aby rozpocząć naukę gry na jakimś instrumencie. Niejednokrotnie jednak nie wiedzą, na jaki się zdecydować. Jeżeli nie masz sprecyzowanych upodobań to zacznij po prostu od czegoś prostego. / wiecej
Chcesz rozpocząć zabawę z muzyką? Nie wiesz jaki wybrać instrument? Przeczytaj, co będzie najlepszym rozwiązaniem dla początkującego muzyka. / wiecej
Mając talent do śpiewu możemy go wykorzystać na przykład będąc częścią chóru. / wiecej
Amatorski zespół muzyczny to najlepsze wyjście dla każdego zapalonego muzyka. / wiecej