Szkoła Muzyczna FORTE PIANO

Langiewicza 29A,
888-278-505

FORTE PIANO jest szkołą muzyczną w Rzeszowie zlokalizowaną przy ulicy Langiewicza 26A, której oferta skierowana jest przede wszystkich do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Proponowane przez nią zajęcia oparte są na sprawdzonych, pewnych materiałach, natomiast kadra dydaktyczna to wykwalifikowani pedagodzy, będący jednocześnie profesjonalnymi muzykami, którzy dysponują bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Wychodzą oni z założenia, że lekcje muzycznie nie muszą być jedynie obowiązkiem, ale mogą stanowić także świetny sposób na spędzenie czasu. Bazują na autorskim programie, który jest na bieżąco dostosowywany do potrzeb, umiejętności i zainteresowań dzieci. Prowadzi to do indywidualnego podejścia do każdego z młodych uczniów, poświęcenia mu pełnej uwagi i dobrego go poznania, co z kolei przekłada się na świetne wyniki w nauce. Na oferowanych przez szkołę lekcjach dzieci przede wszystkim rozwijają swoje talenty i pogłębiają swoją pasję do muzyki.

Oferta FORTE PIANO zawiera zajęcia z instrumentalistyki, które obejmują indywidualne lekcje nauki gry na instrumentach klawiszowych (pianino i keyboard), gitarze klasycznej, ukulele, skrzypcach oraz flecie prostym. Zapisywać można na nie dzieci już od czwartego roku życia. Ponadto w jej ofercie znajdują się też organizowane grupowo zajęcia z kształcenia słuchu i rytmiki oraz muzyczno-ruchowe zajęcia Pani Nutka. Odbywają się one w dwóch grupach wiekowych: dzieci w wieku 3 i 4 lat oraz dzieci w wieku 5 i 6 lat. Młodzi uczniowie poznają na nich podstawowe zagadnienia z teorii muzyki, takie jak nazwy i wartości nut, a także rozwijają umiejętności psycho-ruchowe, co ma bardzo pozytywny wpływ na ich późniejszy rozwój, nie tylko pod względem zdolności muzycznych, ale też językowych czy matematycznych. W programie szkoły znajdują się też zajęcia z nauki śpiewu i emisja głosu.

Nabyte przez dzieci umiejętności są prezentowane na organizowanych przez szkołę Semestralnych i Galowych Koncertach Muzycznych, a także recitalach oraz popisach. Ponadto FORTE PIANO regularnie organizuje wakacyjne i zimowe warsztaty muzyczno-językowe i półkolonie. W zależności od formuły wydarzenia, dzieci biorą udział w zajęciach związanych jedynie z muzyką, takich jak rytmika, audycje muzyczne, kształcenie słuchu czy zabawy z animatorem. Możliwy jest ten szerszy wariant. Wtedy obok wymienionych atrakcji, organizowane są lekcje językowe, sportowe i taneczne, a także wycieczki i warsztaty kulinarne. Nie tylko są one atrakcyjne dla dziecka pod względem rozrywkowym, ale i mają szerokie walory edukacyjne. Dla młodego ucznia stanowią dla fantastyczną formę spędzenia czasu wśród rówieśników, często na świeżym powietrzu.

Nauka w FORTE PIANO rozwija muzyczne zdolności i zainteresowania dziecka, a także przygotowuje je do podjęcia nauki w szkole muzycznej I stopnia. Pierwsza lekcja adaptacyjna w szkole jest darmowa.

Szkoła Muzyczna FORTE PIANO

Autor: Viola
data: 2020-09-21 14:00:00

Świetnie zorganizowane warsztaty muzyczno-językowe oraz półkolonie. Polecam.

Autor: Mariola
data: 2020-06-23 14:30:00

Moje dziecko bardzo chętnie uczestniczy na zajęciach z rytmiki. Kocha to zawsze wychodzi szczęśliwa. Polecam

Autor: Ewa_B
data: 2020-02-21 10:55:48

Świetne podejście do dzieci, zachęcające do gry oraz bardzo motywujące do ćwiczeń co jest bardzo istotne przy stawianiu pierwszych kroków w obcowaniu z instrumentem jakim jest pianino.

Autor: Klaudia
data: 2020-02-17 17:19:00

Super oferta. Warto skorzystać. Polecam

Autor: MarysiaJJ
data: 2020-02-10 21:06:07

Zapisaliśmy dziecko na lekcje gry na gitarze klasycznej i jesteśmy wszyscy zadowoleni z nauki. Przede wszystkim syn jeszcze bardziej zainteresował się instrumentem o którym tak bardzo marzył. Mamy nadzieję, że będzie to dla niego długa przygoda !

Autor: Szkoła muzyczna
data: 2019-12-23 13:43:49

Mając dziecko, które marzy o muzycznej karierze i posiada duży talent do oszlifowania mamy szeroką gamę szkół muzycznych, które możemy śmiało wybrać dla naszej pociechy.

Praktycznie każda szkoła ma do zaoferowania lekcje śpiewu, dyrygentury czy gry na przeróżnych instrumentach muzycznych. Jeżeli nie stać nas na zakup własnego sprzętu muzycznego, to w takim przypadku możemy go wypożyczyć w danej szkole muzycznej bez większego kłopotu.

Większość szkół muzycznych ma nam do zaoferowania prywatne lekcje typu „sam-na-sam”. Jeżeli nas tylko stać na taką możliwość, to powinniśmy w nią zainwestować z prostego powodu – takie lekcje przynoszą o wiele więcej korzyści aniżeli nauka w grupie, ponieważ wtedy dzieci są zazwyczaj rozkojarzone, a na prywatnych lekcjach cała uwaga prowadzącego nauczyciela jest skupiona tylko na nich.

Autor: Monika
data: 2019-06-28 13:45:54

Pani Nutka to super zajęcia dla małych pociech. Polecam.