Szkoła Muzyczna SFERA dźwięków

Ofiar Katynia 6a,
795-530-194

Sfera Dźwięków to szkoła muzyczna w Rzeszowie zlokalizowana przy ulicy Ofiar Katynia 6a. Tworzona jest ona przez muzyków chcących swoim doświadczeniem dzielić się z innymi pasjonatami muzyki, niezależnie od ich wieku i zainteresowań. Posiadają oni pasję nie tylko do muzyki, ale też nauczania, co potwierdzają ich liczne projekty realizowane zarówno z dziećmi i młodzieżą, jak i dorosłymi.

Wiedzą oni, że dobra szkoła opiera się na odpowiednich nauczycielach, dlatego stale podnoszą swoje kwalifikacje, jednocześnie dbając o to, by Sfera Dźwięków pozostała miejscem przyjaznym pracownikom oraz uczniom. Takie podejście sprawia, że w placówce można nie tylko poszerzać swoje horyzonty i uczyć się nowych umiejętności, ale też miło spędzić czas.

Szkoła w swojej ofercie posiada lekcje nauki gry na pianinie, keyboardzie oraz gitarze. Są one prowadzone indywidualnie, co umożliwia nauczycielowi w pełni skupić się na uczniu, ocenić jego umiejętności i predyspozycje, a także zaoferować program nauczania w pełni do nich dostosowany. Dzięki temu nauka jest efektywna i przyjemna. W przypadku lekcji gry na gitarze zajęcia mogą odbywać się w duetach. Pedagodzy Sfery Dźwięków prowadzą zajęcia w sposób przejrzysty i dbając o miłą atmosferę. Uczą osoby dopiero początkujące, jak i te bardziej zaawansowane, a w klasyczny repertuar nierzadko wplatają utwory rozrywkowe tak, by zapewnić różnorodność przerabianego materiału, a uczeń mógł się rozwijać wszechstronnie. Na lekcjach z instrumentów klawiszowych ponadto nauczyciele bazują również na samodzielnie przygotowanych materiałach. Zajęcia dla bardziej doświadczonych uczniów są dodatkowo poszerzane o naukę kompozycji i improwizacji, co pobudza ich kreatywność.

Sfera Dźwięków proponujcie także zajęcia dla osób, które niekoniecznie chcą nauczyć się gry na instrumencie, ale chciałyby doszlifować swoje umiejętności wokalne. W tym celu utworzono lekcje śpiewu, w których klasyczną naukę prawidłowej techniki wydobycia dźwięku połączono z muzyką. Dużą część programu nauczania stanowi także emisja głosu, na której uczniowie uczą się nim posługiwać, dbać i korzystać z niego tak, by pozostał sprawny do końca życia. Lekcje te skierowane są nie tylko do aspirujących wokalistów, ale też wszystkich osób używających swojego głosu zawodowo: nauczycieli, dziennikarzy czy aktorów. Również w tym przypadku nauczyciele dostosują omawiane zagadnienia i stosowane ćwiczenia do potrzeb i wieku uczniów.

Jak już wspomniano, Sfera Dźwięków to szkoła muzyczna skierowana do wszystkich, w tym także dzieci. Dla najmłodszych w ramach Przedszkola Muzycznego organizuje cotygodniowe zajęcia muzyczne łączące zabawę z ćwiczeniami z poczucia rytmu, słuchu muzycznego, koordynacji psycho-ruchowej oraz podzielności uwagi. Dzieci w wieku 3-7 lat poznają również podstawowe zagadnienia z teorii muzyki, takie jak nuty i wartości, a również zapoznawane są z muzyką klasyczną i jazzową. Tego typu zajęcia rozwijają umiejętności ruchowe i językowe, a także mają pozytywny wpływ na inteligencję przestrzenną. Sprawia to, że nie tylko stanowią nie tylko formę zabawy, ale też mają szerokie walory edukacyjne.

Szkoła Muzyczna SFERA dźwięków

Autor: Zuza
data: 2021-02-12 21:45:21

Świetna szkoła, idealne miejsce do nauki gry na instrumencie.

Autor: Zuza
data: 2020-08-07 12:11:43

Zapisałam tam moją 3-letnią córeczkę. Jest bardzo zadowolona z zajęć i dalej chce na nie uczęszczać. Polecam instruktorzy mają fajne podejście do dzieci.

Autor: Ala
data: 2020-05-04 11:10:25

Polecam :)

Autor: Amanda
data: 2020-03-03 21:00:25

Każda z osób zainteresowanych muzyką znajdzie zajęcia dla siebie.

Autor: Witek_Ala
data: 2020-02-20 12:10:56

Słyszeliśmy dużo przychylnych opinii na temat tej szkoły. Syn bardzo chciałby nauczyć się grać na keyboardzie, planujemy zapisać go na lekcje próbne.

Autor: Tola Tola
data: 2020-01-10 07:25:31

szukam informacji o szkole - jakie jest podejście w tej szkole muzycznej do dzieci 8 lat ?

Autor: Kształcenie muzyczne
data: 2019-12-23 13:46:11

Aby od początkującego muzyk, stać się profesjonalnym muzykiem, musisz ukończyć trzy typy szkół. Należą do nich: szkoły muzyczne I stopnia, II stopnia oraz akademie muzyczne, trwające 5 lat.

Najważniejszym etapem jest szkoła I stopni. To tam wybierzesz instrument muzyczny, który będzie dla Ciebie najważniejszy oraz nauczysz się podstawowej teorii z zakresu muzyki. Szkoły te trwają 6 lub 4 lata. Najwięcej szkół muzycznych w Polsce jest właśnie I stopnia.

Aby rozpocząć kształcenie muzyczne na poziomie średnim musisz być pomiędzy 10 a 21 rokiem życia oraz zdać pozytywnie egzaminy. Szkoła ta pozwala Ci na wybór określonej specjalizacji. Możesz zostać instrumentalistą, wokalistą, lutnikiem czy też nauczycielem rytmiki.

Inna alternatywą jest wybór szkoły policealnej, która będzie uczyć Cię do określonego zawodu lub wybrać kształcenie chóralne, które trwa 9 lat.
Połączone słowa: szkoła muzyczna, szkoła pierwszego stopnia, szkoła drugiego stopnia, akademie muzyczne, chór, szkoła policealna, instrumentalista, wokalista, lutnik, nauczyciel rytmiki

Autor: Maja
*.*.*. 37
data: 2019-08-07 12:12:56

Uczęszczam na lekcje śpiewu. Polecam

Autor: Hania
data: 2019-04-01 20:01:32

Dzięki regularniej grze na gitarze, córeczka opanowała grę do perfekcji. Polecam.

Autor: Olga
data: 2018-10-16 23:12:07

Ciekawa forma zajęć, miła atmosfera.