Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie

Sobieskiego 15,

Zespół Szkół Muzycznych nr 2 im. Wojciecha Kilara w Rzeszowa to placówka, która za cel obrała sobie kształcenie muzyczne dzieci i młodzieży ze szczególnym uwrażliwieniem ich na muzykę, piękno oraz estetykę. W ten sposób kieruje swoją ofertę nie tylko do uczniów, którzy chcą nauczyć się gry na instrumentach, ale także tych, którzy swoją przyszłość wiążą z muzyką, pasjonują się nią i chcą pogłębiać swoją wiedzę na jej temat. W ten sposób szkoła chce im pomóc w realizacji marzeń. Mieści się ona przy ulicy Sobieskiego 15 i posiada bogatą historię, tradycję i doświadczenie, które umożliwiają jej zapewnienie optymalnych rozwoju na młodych muzyków i artystów. Jest ona jedną z najstarszych szkół muzycznych w Rzeszowie i może poszczycić się wysokimi osiągnięciami swoich uczniów ze wszystkich sekcji.

Swoich absolwentów szkoła może podzielić na trzy grupy. Pierwsi z nich to aktywni uczestnicy kultury, którzy pasjonują się muzyką bez względu na wybrany przez nich później zawód. Regularnie uczęszczają do filharmonii i sal koncertowych, dzięki czemu mogą one stale umożliwiać różnych artystom prezentowanie swoich umiejętności rzeszowskiej widowni. Na drugą grupę składają się osoby, które swoją przyszłość związały z muzyką - artyści, nauczyciele czy animatorzy kultury. Trzeci rodzaj to grupa zazwyczaj najmniej liczna, a mianowicie twórcy i odtwórcy muzyki.

W skład zespołu wchodzą trzy szkoły muzyczne, w tym Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Szopena. Jej historia sięga roku 1944 i wśród jej absolwentów znajduje się obecny patron zespołu szkół - Wojciech Kilar. Zajęcia odbywają się w niej w toku sześcio- i czteroletnim, zaś jej program nauczania obejmuje jedynie zajęcia związane z muzyką, które odbywają się popołudniu. Jej uczniowie mogą zdecydować się na naukę gry na fortepianie, skrzypcach, flecie, oboju czy innym wybranym instrumencie, a ponadto zobowiązani są uczęszczać na zajęcia z chóru, orkiestry lub zespołów kameralnych, a także zajęcia teoretyczne. Mogą oni później kontynuować swoją naukę w Szkole Muzycznej II stopnia, także wchodzącej w skład placówki. Nauka w niej trwa sześć lat, zaś jej absolwent otrzymuje tytuł muzyka instrumentalisty.

Trzecią szkołą należącą do zespołu jest Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia, której oferta skierowana jest do najmłodszych uczniów. Cykl ich nauczania trwa osiem lat i obok edukacji z zakresu rytmiki, słuchu muzycznego oraz gry na instrumentach, obejmuje także program ogólny. Szkoła zapewnia swoim uczniom naukę języków obcych i dodatkowe zajęcia sportowe, a ponadto angażuje w kulturalne życie miasta poprzez organizację konkursów, koncertów i przeglądów muzycznych. W odróżnieniu od dwóch wcześniej wspominanych szkół, zajęcia w jej ramach odbywają się w budynku przy ulicy Wyspiańskiego 16A. Jej absolwenci mogą później kontynuować naukę w dowolnej, wybranej przez siebie szkole muzycznej.

Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie

Autor: Szkoła muzyczna Rzeszów
data: 2021-09-15 09:18:53

Polecam - stara gwardia ! :)

Autor: Dorota
data: 2021-01-26 23:31:42

Najlepsza Szkoła Muzyczna na terenie całego Rzeszowa, polecam.

Autor: szkoła muzyczna w Rzeszowie
data: 2020-06-27 19:00:24

Polecam ! Porządna szkoła która naprawdę uczy śpiewu

Autor: Małgosia
data: 2020-06-02 12:32:53

Cóka uczyłam się w tej szkole kilka lat, po ukończeniu może pochwalić się grą na kilku instrumentach. Wysoka jakość nauczania.

Autor: Klaudia
data: 2020-02-24 15:14:33

Szkoła z długoletnią tradycją, programowo oferująca duży nacisk na rozwój w obranej przez ucznia ścieżce muzycznej.

Autor: Rzeszów
data: 2020-01-10 07:26:19

solidna szkła muzyczna - porządna karda preferująca stary styl.

Autor: Tomek
data: 2020-01-05 04:15:02

3 lata tam chodziłem - porzadne czasy :)

Autor: Karaoke
data: 2019-12-23 13:39:51

Jeżeli uwielbiamy śpiewać, to możemy wziąć udział w zabawie zwanej karaoke. Jest to forma rozrywki wywodząca się z Japonii i polega na śpiewaniu bardzo popularnych piosenek wyłącznie z podkładem muzycznym. Danej osobie, która śpiewa może pomagać tekst piosenki, który może być wyświetlany na monitorze czy rzutniku w barze.

Ta zabawa jest coraz bardziej popularna w Polsce. Coraz częściej możemy spotkać w barach czy to restauracjach zabawy tego typu organizowane pod nazwa, przykładowo: „Czwartek z Karaoke!” - i co najważniejsze – ludzie coraz bardziej zaczynają się przekonywać do tego typu rozrywki i chętniej biorą w niej udział, co dawniej było według większości osób nie do pomyślenia.

Świadomość ludzi w kierunku nowych form rozrywki rozrasta się coraz bardziej, co jest bardzo pozytywnym zjawiskiem.

Karaoke nie jest zarezerwowane już tylko dla dzieci i młodzieży, ale i dorosłe osoby coraz bardziej przychylnie zaczynają w tym uczestniczyć.

Dlatego możne warto iść do szkoły muzycznej żeby nauczyć się śpiewać i dobrze wymiatać na karoke ? :)

Autor: Teresa
data: 2019-12-11 16:17:34

Stara dobra szkoła ! nie jedne talent tam sie odkrył

Autor: Kasia
data: 2018-04-22 16:44:08

Profesjonalna kadra, zajęcia są prowadzone w miłej atmosferze. Miejsce godne polecenia.

Autor: Edyta
data: 2017-10-01 10:36:13

Szkoła z długoletnią tradycją, wysoka jakość kszłałcenia.