data dodania: 2019-12-06 15:55:32

Gdzie na naukę gry na perkusji?

Podczas gdy naukę gry na gitarze czy nawet klawiszach można rozpocząć zupełnie na własną rękę, w przypadku nieco bardziej skomplikowanych rodzajów instrumentów nie ma ku temu raczej większej sposobności. Jednym z takich modeli jest między innymi perkusja. Mała jest bowiem szansa na to, że nie mając kompletnie żadnej wiedzy nagle zasiądziemy przed bębnami i zaczniemy wystukiwać popularną melodię. Najważniejsze jest kształcenie się pod okiem doświadczonych specjalistów, którzy pokażą nam w jaki sposób trzymać pałki czy chociażby jak prawidłowo zasiąść do sprzętu. A możliwości w tym zakresie jest wiele.

Książki tylko dla wybitnych
Owszem można odnaleźć szereg rozmaitych publikacji, które poświęcone są tematyce gry na perkusji, lecz w rzeczywistości są one mało efektywnym wariantem. Nie da się nauczyć tego wszystkiego z książek. Jedynym takim przypadkiem był Jojo Mayer – klasyk w dziedzinie perkusji, który będąc zupełnym samoukiem przerodził się w prawdziwej mistrza. W praktyce był on jednak wyjątkiem potwierdzającym regułę. Zazwyczaj korzystanie nawet z najszerzej rekomendowanych tomów jedyne co przynosi to zniechęcenie. Potrzebny jest bowiem przysłowiowy bat, abyśmy mogli nie tylko zgłębiać teorię, ale zwłaszcza postawić na praktykę.

Szkoła szansą dla najmłodszych
Jeżeli w grę wchodzi dziecko, sprawa jest prosta – wystarczy zapisanie go do popularnej szkoły muzycznej. W tym przypadku wypada jedynie zwrócić uwagę na to, aby owa placówka cieszyła się pozytywnymi opiniami i udostępniała korzystającym z jej usług maluchom stosowny sprzęt, na którym mogliby się uczyć grać. Jest to z jednej strony rozwiązanie zdecydowanie najbardziej rozsądne, gdyż wówczas nie tracimy czasu na marne, a nauki udzielają nam najlepsi eksperci w dziedzinie sztuki opanowania danego instrumenty muzycznego, a po drugie efekty takiego kształcenia widoczne są zdecydowanie najszybciej.

Za duży na szkołę? Pomoże You Tube
Kiedy do szkoły muzycznej uczęszczać już nie wypada, lepiej zainwestować w wytrwałe „korepetycje” za pośrednictwem filmików zamieszczanych na You Tube. Taki sposób uczenia się jest dzisiaj coraz chętniej podejmowany. Można mówić już nawet o swego rodzaju trendzie na to, aby rozwijać swoje zainteresowania muzyczne właśnie w ten sposób. Kiedyś czerpanie z zamieszczonych tam rozmaitości tyczyło się głównie szlifowania śpiewu, teraz równie często odnosi się to i do nauki gry na perkusji, gitarze, pianinie czy skrzypcach. Jest to doskonała metoda dla wszystkich, którzy są już „za starzy” na tradycyjne zajęcia w szkole i nie posiadają stosownych środków pieniężnych na zorganizowanie sobie indywidualnych lekcji prywatnych z doświadczonym i wykwalifikowanym muzykiem.

Zainteresowanym polecamy zapoznanie się z programem lekcji perkusji w szkole muzycznej Yamaha.
Połączone słowa: lekcje muzyki, edukacja muzyczna, szkoły artystyczne, gra na perkusji, perkusja dla dzieci

Polecamy

Najnowsze artykuły

Jaką szkołę muzyczną wybrać ?
Czy warto posłać dziecko do szkoły muzycznej ?
Zajęcia muzyczne
Nauka muzyki
Szkoły muzyczne
Nauka gry - przymus czy pasja ?
czytaj wiecej

Najnowsze opinie